Darwin (wyspa)

Darwin (wyspa)

Darwin (ang. Culpepper) – wyspa w archipelagu Galapagos, należącym do Ekwadoru. Jest wysuniętą najdalej na północ wyspą archipelagu.

Wyspa Darwin znajduje się 160 km na północny zachód od Isabeli football under socks. Jest ona szczytem podmorskiego wulkanu o wysokości ponad 1000 m, który był aktywny pomiędzy 1,6 miliona a 400 tysięcy lat temu. Wyspa jest rzadko odwiedzana przez turystów. Pierwsze lądowanie na niej odbyło się dopiero w 1964 roku. Wyspa jest bezludna i pozbawiona infrastruktury turystycznej. W pobliżu wyspy dopuszczone jest natomiast nurkowanie, przy czym szczególnie atrakcyjne są okolice Łuku Darwina – wyerodowanej na kształt łuku skały znajdującej się na wysepce na południowy wschód od brzegów Darwin. Nazwa wyspy upamiętnia przyrodnika Karola Darwina goalie for soccer; starsza angielska nazwa upamiętniała innego przyrodnika – lorda Nicholasa Culpeppera.

Na wyspie licznie występują ptaki morskie, jest to jedyne miejsce na Galapagos stainless steel water bottle with straw, w którym gnieździ się rybitwa czarnogrzbieta. Wody wokół wyspy Darwin obfitują w organizmy żywe, nurków przyciąga tu możliwość spotkania rekinów młotów i rekinów wielorybich. Występują tu także żółwie morskie, manty, delfiny i różne ryby pelagiczne best handheld running water bottle.

Kelme Outlet | Le Coq Sport Outlet

kelme paul frank outlet new balance outlet bogner outlet le coq sportif outlet Футбол одежда Дешевые футбол одежда Футбол одежда 2016